مجید گرجیان جایزه‌ی بهترین فیلمبرداری جشنواره‌ی نیجریه را دریافت کرد

مراسم اختتامیه‌ی سومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم ریل تایم نیجریه، شنبه شب (30 ژوئن) در شهر لاگوس برگزار شد و مجید گرجیان توانست جایزه‌ی بهترین فیلمبرداری را برای فیلم سینمایی کوپال از این رویداد سینمایی دریافت کند.

امسال جشنواره‌ی فیلم ریل تایم تمرکز اصلی خود را به نمایش آثار جدید، نوآورانه، خلاق و سازگار با محیط زیست قرار داده بود و طی یک هفته با موضوع “داستان هایی که تحت تاثیر قرار می‌دهند” از تاریخ 24 تا 30 ژوئن (مصادف با 3 تا 9 تیرماه) در شهر لاگوس نیجریه برگزار گردید.

فیلم سینمایی «کوپال» به کارگردانی “کاظم ملایی” که در چهار بخش بهترین فیلم (کاظم ملایی)، بهترین بازیگری مرد (مرحوم لوون هفتوان)، بهترین فیلمبرداری (مجید گرجیان) و بهترین ساندترک (بابک میرزاخانی) نامزد دریافت جایزه از این رویداد سینمایی بود، در نهایت توانست جایزه‌ی بهترین فیلمبرداری را بدست آورد.

مجید گرجیان از فیلمبرداران نسل جدید سینمای ایران است که سال گذشته نیز توانست برای همین فیلم از دوازدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی «همیلتون» کانادا نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین فیلمبرداری شود. در کارنامه‌ی کاری‌ او آثار شاخصی همچون گس، نیم‌رخ‌ها، شکاف، روز مبادا، داره صبح میشه، پریدن از ارتفاع کم، درخت جان و مستندهایی همچون بسیجی، توران خانوم و … به چشم می‌خورند که اکثر آنها در طی سالهای اخیر در گروه سینمایی هنروتجربه به اکران عمومی درآمده‌اند.

سومین دوره جشنواره Real Time روز نهم تیرماه با نمایش فیلم کوپال به عنوان فیلم اختتامیه‌‌ی این جشنواره، به کار خود پایان داد و برگزیدگان خود را در بخش های مختلف معرفی کرد.

منبع: خبرگزاری مهر، خبرگزاری پانا، تی یوز، فیلم سینمایی کوپال

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *