به نقل از خبرگزاری مجلس شورای اسلامی

اکبری:
لزوم تعیین تکلیف لایحه حمایت از حقوق حیوانات/ حیوان آزاری تنها با جرم انگاری رفع نمی شود
سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف لایحه حمایت از حقوق حیوانات، گفت: حیوان آزاری تنها با جرم انگاری رفع نمی شود.
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶
لزوم تعیین تکلیف لایحه حمایت از حقوق حیوانات/ حیوان آزاری تنها با جرم انگاری رفع نمی شود

علی اکبری در گفت و گو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه حیوان آزاری تنها با جرم انگاری و تشدید مجازات عاملان حیوان آزاری رفع نمی شود بر لزوم تعیین تکلیف لایحه حمایت از حقوق حیوانات تاکید کرد و گفت: برخورد قانونی و قضایی با عاملان حیوان آزاری لازم است اما تنها راهکار بازدارنده نیست؛ مذموم شمردن و تقبیح حیوان آزاری باید از دوران کودکی آموزش داده شود، همچنین مدارس و مهدهای کودک باید در جهت ارائه آموزش های لازم به دانش آموزان و کودکان تلاش کنند.

شمار حیوان آزاری ها در کشور زیاد نیست

نماینده مردم شیراز با بیان اینکه شمار حیوان آزاری ها در کشور زیاد نیست، افزود: حیوان آزاری به هر شکلی مطرود است؛ همانطور که انسان حق حیات دارد حیوانات هم حق حیات و زندگی داشته و انسان ها نباید این حق را از آنها سلب کنند.

رفع ریشه ای معضل حیوان آزاری مستلزم فرهنگ سازی است

اکبری با بیان اینکه رفع ریشه‌ای معضل حیوان آزاری مستلزم فرهنگ سازی است، تصریح کرد: صداوسیما باید با تولید برنامه های آموزشی مناسب حال کودکان و دانش آموزان این معضل را به تصویر بکشد تا حقوق حیوانات از سوی کودکان به رسمیت شناخته شود؛ رسانه های جمعی به ویژه صداوسیما باید با فرهنگ سازی مناسب در جهت کاهش و رفع معضل حیوان آزاری تلاش کنند.

وی با یادآوری اینکه فضای کشور نباید به سمت و سوی لذت بردن افراد از حیوان آزاری پیش رود، ادامه داد: برخورد قضایی تنها راهکار بازدارنده مقابله با معضل حیوان آزاری نیست بلکه این معضل باید با فرهنگ سازی مناسب به صورت ریشه ای و دائمی رفع شود.

لزوم شناسنامه دار کردن حیوانات ولگرد و بی سرپرست

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، بر لزوم شناسنامه دار کردن حیوانات ولگرد و بی سرپرست تاکید کرد و گفت: دامپزشکی باید با شناسنامه دار کردن حیوانات ولگرد و بی سرپرست نسبت به واکسیناسیون آنها اقدام کند زیرا ممکن است این حیوانات بیماری هایی را به انسان منتقل کنند.

فضاهای مشخصی برای نگهداری از حیوانات ولگرد و بی سرپرست طراحی و ایجاد شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بهتر است فضاهای مشخصی برای نگهداری از حیوانات ولگرد و بی سرپرست طراحی و ایجاد شود زیرا با این اقدام وضعیت حیوانات بهبود می یابد و از سویی از بروز خطرات از ناحیه آنها برای شهروندان جلوگیری می شود./

پایان پیام

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.