مرداد, 1396 بدون نظر مراقبت و نگهداری, مقالات آموزشی
آموزش و تربیت سگ : 7 نکته برای بهبود رابطه شما با سگتان

یکی از اولین مواردی  که شما برای ساختن یک رابطه خوب، متعادل و عمیق با سگ یا توله جدیدتان بهتر است بدانید این است که مجموعه قوانین چگونگی رهبری (آلفا پذیری) را از همان روز اول انجام دهید. توجه داشته باشید در اجرای قوانین آلفا  پذیری همواره صبور و خونسرد باشید.

ما به شما پیشنهاد می دهیم برای اجرای آلفا پذیری یک برنامه منظم بنویسید .توجه کافی برای یافتن یک راه مناسب بسته به شخصیت سگتان را داشته باشید تا بتوانید رابطه خوب و متعادلی رو برقرار کنید

در اینجا به چند نکته مهم برای یادآوری قوانین آلفا پذیری می‌پردازیم

 

1- برنامه ای منظم و روزانه تهیه کنید که صبح ها حداقل ۳۰ تا ۴۰ دقیقه، بسته به نژاد سگ تون به پیاده روی بپردازید این امر برای سلامت فیزیکی و ذهنی سگ شما بسیار مفید است

2- روزانه زمانی را به آموزش بر پایه قوانین آلفا پذیری و معرفی بایدها و نبایدها به سگتون اختصاص دهید. (بهترین زمان برای این کار یافتن وقتی است که سگ شما نیاز به تعامل با شما را دارد.) این امر فرصت بیشتری برای شناخت و آموزش به سگ شما میده و همچنین زمان مناسبی برای تشویق و ایجاد انگیزه برای آنها می باشد

3- حتما تمام اعضای خانواده خود را برای پذیرفتن یک سگ جدید در خانه آماده کنید به آنها مسائلی از قبیل مسئولیت داشتن نسبت به سگ، مراقبت از آن را، قبل از آوردن سگ به خانه توضیح دهید.

4- قبل از آوردن سگ و یا توله جدید به خانه در مورد نژاد سگ ها تحقیق کنید و بررسی کنید که کدام نژاد به سبک زندگی شما نزدیکتر است. به طور مثالبرخی از  نژادها مانندآ گروه سگهای کاری، گروه سگهای شکاری به فعالیت‌های فیزیکی و ذهنی زیادی نیاز دارند و مناسب آپارتمان نیستند.

بخاطر داشته باشید تنها نژاد نمی تواند عامل تشخیص میزان انرژی سگ شما باشد. قبل از آنکه سگ تان را به خانه بیاورید میزان سطح انرژی آن را بررسی کنید.

5- همیشه به پیاده روی به همراه سگتون بپردازید بخصوص اگر در آپارتمان زندگی می کنید.این امر موجب می شود که سگتان یاد بگیرد چطور از شما پیروی کند.

6- در زمان هایی که به پیادروی می پردازید؛ سگ شما نباد از شما جلوتر حرکت ‌کند و یا شما را به دنبال خود بکشد. در این صورت شما بهتر است از ادامه دادن مسیر خودداری کنید. برای شروع حرکت سگتان را کنار خود قرار دهید و در حین پیاده روی تلاش کنید که این حالت پایدار بماند. این امر موجب می شود که شما به سگتان یاد اوری کنید در این گروه چه کسی رهبر (آلفا) می باشد.

7- بهتر است قبل از اینکه به سگتان غذا می دهید، از یک فرمان ساده مانند بشین، بمان استفاده کنید. دستوراتی شبیه ا این امر موجب میشود  آنها یاد بگیرند  که شما زمان غذا خوردن شان را به عنوان رهبر (آلفا)  تعیین می کنید. به یاد داشته باشید تا زمانی که سگتان دستور را اجرا نکرده غذایی در اختیارش نگذارید؛ کمی صبور باشد، این کار نه تنها موجب می شود جایگاه آلفا برای سگتان بیش از پیش مشخص شود بلکه از شتاب زدگی سگ در زمان غذا خوردن پیشگیری می کند.

سگ و یا توله جدید شما می تونه به یک سگ خوب و مثال‌زدنی خانواده تبدیل شود.  بهتر است قبل از ورود سگ به خانه تمام اعضای خانواده از قوانین چگونگی رهبری (آلفا پذیری) و فرمان پذیری مطلع شده باشند.

 به خاطر داشته باشید سگ ها نیاز به یک زندگی فانتزی و پر زرق و برق ندارد آنها نیازمند یک مدیر(آلفا) خوب می باشند تا بتوانند تعامل مناسبی با همدیگر و نیز فرصتی برای ابراز علاقه و اثبات خود داشته باشند.

 

مترجم: محمد رضا طالبی

منبع:  www.cesarsway.com.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.