شهریور, 1396 بدون نظر مقالات آموزشی
آموزش و تربیت سگ : سگ بتا (مشکل سازترین عضو گروه)

سگی که در این جایگاه قرار دارد بیشترین مشکل را برای ما به وجود می آورد.

سگ بتا اغلب اوقات چالش ایجاد کرده و رفتارهای آن در بعضی از مواقع برای سرپرستان قابل تشخیص نیست! که آیا این رفتار های سگ آلفا می باشد یا نه؟

سرپرتان با رفتار سگ آلفا بیشتر آشنا هستند، چراکه مقاله‌ های مربوط به شناخت و معرفی رفتارهای آلفا به طور معمول در دسترس ما قرار دارند.

سگ بتا معمولاً خیلی قدرتمند است و به سختی آموزش پذیر می باشد و اغلب جواب مثبتی به آموزش‌ها نمی‌دهد. این به این معناست که آموزش یک سگ بتا بسیار دشوار است.

سگ بتا همیشه رفتارهایی چون تست کردن آب، ایجاد چالش با سگ های دیگر، حیوانات خانگی و مردم در راستای یافتن جایگاه بهتر در سلسله مراتب جامعه (گروه) از خود نشان می دهد.

سگ بتا معمولا به تمام افرادی که برای کنترل او تلاش می کنند و حتی  سگ آلفا احترام نمی گذارد و چالش ایجاد می کند. عاقبت با توجه با آمار های بدست آمده اکثر سگ های بتا در پناهگاه ها به سر می برند. چرا که خانواده ها برای کنترل و مدیریت مجموعه سگ های خود آنها را به آنجا منتقل می کنند.

درگیر شدن با دیگر اعضای گروه  برای سگ بتا معمولی می باشد و تبدیل به بازی و سرگرمی شده است. اما اغلب اوقات دیگر اعضای گروه متوجه نمی‌شوند که کارهای او بازی است یا چالشی برای بدست آوردن جایگاه بهتر در اجتماع.

محافظت جدی و واکنش های خشن نسبت به دارایی های خود، مانند اسباب بازی هایش و یا شروع واکنش شدید بخصوص زمانی که دیگر اعضای گروه به آنها توجه میکنند، از دیگر نشانه‌های رفتار سگ بتا می باشد.

در واقع سگ بتا تلاش می‌کند تا به جایگاه آلفا برسد. اما نمی داند برای رسیدن به این جایگاه چگونه و چطور رفتار کند.

نتیجه این گونه رفتارهای در میان خانواده شما ( اعضای خانواده و حیوانات خانگی دیگر) تکرار برخوردهای شدید می باشد. سگی که در این جایگاه قرار دارد ( سگ بتا) بیشترین مشکل را برای ما به وجود می آورد.

 

منبع: www.dogtraininggeek.com.

مترجم: محمدرضا طالبی

درباره نویسنده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *