شهریور, 1396 بدون نظر مقالات آموزشی

آموزش و تربیت سگ : رفتارهای سگ آلفا

 آیا شما یک سگ آلفا دارید؟
آیا این رفتارها ی سگ آلفا می باشد؟
آیا مشکلات رفتاری سگ آلفا از مدیریت شما نشات میگیرد؟
فکر می‌کنید سگ شما آلفا می باشد؟ یا این شروع رفتارهای سگ آلفا می باشد؟

گاهی سگ شما از چهارچوب رفتاری خارج شده و شما فکر میکنید که سگ شما کمی خشن است و یا این رفتارها مربوط به نژاد او می باشد. اینها سوال هایی هست که اکثر ما در مواجه شدن با یک سگ آلفا و یا سگی که فرمان پذیری ندارد از خودمان می‌پرسیم.

این موضوع از مهمترین مسائلی است که شما در طول زندگی به همراه یک سگ تجربه خواهید کرد.

زمانی که رفتارهای آلفا شروع می شود نباید فکر بدی کنیم و یا زیاد نگران شویم . در این مواقع آنها فکر می‌کنند در بالاترین سطح سلسله مراتب بین انسانها قرار گرفتند و این جایگاه موجب افزایش رفتارهای آلفا از سمت سگ میشود و نیز دلیل بروز مشکلات بعدی خواهد بود.

ما ابتدا نیاز داریم، بدانیم دقیقاً زمانی که با یک سگ آلفا مواجه می شویم چه کارهایی را انجام دهیم تا این مشکل را حل کنیم و پس از آن می‌توانیم از تکنیک های آموزشی استفاده کرده و شخصیت سگمان را دوباره بسازیم.

اولین مشکلی که ما رفع خواهیم کرد، اجتماعی کردن سگ ها و شکل گیری چهارچوب رفتاری مناسب در کنار خانواده، دیگر سگ ها و حیوانات خانگی دیگری که محل زندگی مان را با آنها تقسیم کرده ایم می باشد. در واقع به آنها می آموزیم که در این همزیستی در چه جایگاهی قرار دارند.

این مقاله شامل مطالب مفیدی برای شناخت بهتر و آشنایی  با زندگی سگ ها می باشد. همچنین مباحثی از قبیل رفتارهای سگ آلفا، چگونگی تشخیص آلفا، رفتارهای سگ بتا و رفتارهای سگ امگا می‌پردازد.

ما تلاش کردیم به بررسی تمام شخصیت های موجود در سلسله مراتب اجتماع سگ ها بپردازیم. چراکه تشخیص سگا آلفا و نیز کنترل سگ بتا بسیار حائز اهمیت می‌باشد. شما و تمامی سرپرستان برای مدیریت هرچه بهتر سگ هایتان، باید بتوانید خود را در بالاترین جایگاه سلسله مراتب همزیستی ( اجتماع مشترک شما و سگ ها) قرار گیرند.

ما در اینجا برای شناخت بهتر، به بررسی مطالب مفیدی در این زمینه بمی پردازیم :

  1. نگرش اجتماعی سگها
  2. مخالفت و نزاع سگ ها با یکدیگر
  3. چگونه سگ آلفا را تشخیص دهیم
  4. ساختارهای رفتارهای اجتماعی در سگها
  5. سگ بتا ( مشکل ساز ترین عضو گروه)
  6.  سگ امگا ( در کدام جایگاه قرار می گیرد؟ )
  7. 6 نکته در مورد سگ آلفا

 

منبع: www.dogtraininggeek.com.

مترجم: محمدرضا طالبی

درباره نویسنده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.