گریت دین - Great Dane

معرفی

گریت دین – Great Dane ممکن است یک سگ بزرگ باشد، اما آنها غول های مهربان هستند و به همین ترتیب آنها به عنوان یک حیوان خانگی و همراه سگ یک انتخاب خوب مس باشند. افتخار و وفاداری آنها نسبت به صاحبانشان بسیار چشمگیر است. آنها شرافتمندانه رفتار می کنند، این سگ های بزرگ عاشق این هستن که جزی از یک خانواده اشند واز همزیستی با انسانهالذت می برند.

این نژاد در گروه سگهی کاری قرار می گیرد.

 

گریت دین به عنوان سگ مناسب برای شکار گراز وحشی در آلمان شناخته می شدند.این نژاد از قرن 18 به عنوان سگ ماستیف (بزرگ جثه) آلمان شهرت داشت.با این حال، در گذر سال ها، این سگ های ظریف تر شدند و ویژگی های ماستیف ( “mastiff”) خود را از زمانی که با نژادهای مختلف hound ترکیب شدند؛ از دست داد.ند.

این نژاد برای اولین بار در سال 1877 در انگلستان دیده شد، اما سگهایی بسیار شبیه به گریت دین بودند که در مقبره های مصر مربوط به 2200 سال پیش از میلاد مسیح دیده شده است.این احتمال وجود دارد که این نژاد با قایق های تجاری راه خود را به سایر نقاط جهان گشودند و اینگونه به آلمان رسیدند. با گذشت زمان، این سگ ها توسط پرورش دهندگان آلمانی برای تولید گریت دین امروزی که شاهد آن هستید، توسعه یافتند. برای رسیدن به این سگ های بزرگ و سبک تر، به نظر می رسد پرورش دهندگان از Greyhounds استفاده کرده اند. .

ارتفاع : نر 81 76 سانتی متر، ماده 76 – 71 سانتی متر

وزن: نر 62 54 کیلو گرم، ماده 54 – 46 کیلو گرم

اندازه این نژاد شخصیت مهربان و ملایم آنها را در نگاه اول پنهان می کند و مردم به اشتباه فکر می کنند که این نژاد خشن می باشد.. سر آنها به تنهایی بزرگ هستند و دارای پوزه های درشتی هستند. صورت آنها به خوبی پر شده است و بخوبی به بینی می رسدهمچنین سوراخ بینی آنها بزرگ و باز است.چشمها عمیق و متوسط ​​هستند و رنگ آنها تیره است،. گوش ها به صورت مثلثی و متوسط ​​در بالای سر سگ قرار می گیرد و تمایل به سمت جلو دارد. فک گریت دین قوی است و دندان های نیش قیچی شکل کنار هم قرار می گیرند که دندانهای بالای به صورت منظم با دندانهای پشتیبانی همپوشانی دارند. گردن به خوبی بلند و کشیده می باشد همچنین شانه ها به خوبی توسعه یافته و عضلانی هستند بدون اینکه بیش از حد باز شده باشند و نیز پاهای جلو آنها کاملا راست و محکم بر روی زمین قرار می گیرد. پاهای پشتی قدرتمند و باشکوه هستند. گریت دین دارای پوششی کوتاه، ضخیم و براق است. پوشش آنها می تواند رنگ های متنوعی باشد که شامل موارد زیر است:
ابلغ کرم با سایه های سیاه
قهوه ای روشن (نارنجی)
خاکستری روشن
مشکی

گریت دین ها برای طبیعت دوستانه ومهربان خود مشهور هستند. آنها ممکن است نگاه سنگینی داشته باشند اما بسیار آرام هستند همچنین یک انتخاب عالی برای حیوانات خانگی یا سگ های همراه می باشند. به یاد داشته باشید آنها ممکن است به دلیل جثه بزرگشان در برخورد ها یا بازی های تعاملی به کودکان آسیب بزنند.
آنها به ندرت از خود رفتار تهاجمی نشان می دهند و معمولا نسبت به سگهای دیگر محتاط اند. گریت دین انتخاب مناسبی برای اولین سگ خانواه نمی باشد. آموزش آنها بهتر است سریعا شروع شود تا سلسله مراتب در همزیستی با خانواده شما، برایش مشخص شود و بیاموزد شما در این اجتماع آلفا هستید.

گریت دین سگ های هوشیاری هستند، و باید به درستی توسط مربی و شما آموزش ببینند. آموزش ها باید از سن نوجوانی  و همان دوماهگی آغاز شود، همچنین در طول همزیستی رفتارهایشان کنترل شود.  کلید موفقیت در آموزش تقویت روش های درک مثبت است زیرا مانند بسیاری از نژادهای دیگر آنها به روش های سخت پاسخ نمی دهند.

رفتار گریت دین ها با کودکان و افراد خوب می باشد اما باید آنها را بخاطر جثه بزرگشان در تعاملات با کودکان و هنگام بازی زیر نظر داشت آنها به ندرت نسبت به حیوانات خانگی رفتار تهاجمی نشان می دهند

 

برای مشاوره بیشتر لطفا مقاله ما ” در اطراف سگها مراقب فرزندان خود باشید ” را مطالعه کنید.

طول عمر گریت دین 10 – 8 سال می باشد. از مشکلات سلامتی می توان به مشکلات قلبی، نفخ و هیپ دیسپلازی نام برد.

 

مانند تمامی سگها گریت دین هم نیاز به مراقبت های منظم از قبیل برس کشیدن و شستشو مناسب می باشد تا مطمئن باشیم که سلامت پوشش و پوست آنها در بالاترین سطح قرار دارد. همچنین باید به طور منظم روزانه ورزش کنند تا اطمینان حاصل شود که آنها سالم باقی خواهند ماند.

با توجه به پوشش آنه هفته یک یا دوبار نیاز به برس کشیدن دارند. همچنین بهتر است که گوش های سگ را بررسی کرده و آنها را در صورت لزوم پاک کنید. لازم بذکر است غذای مناسب و با کیفیت که تمام نیازهای تغذیه ای آنها را در طول زندگی برآورده کند، در اختیارشان قرار گیرد.

گریت دین ها دارای یک بدن عضلانی با سطح انرژی بالا می باشند بنابراین آنها باید هر روز حداقل 2 ساعت تمرین کنند. آنها همچنین به دلیل جثه بزرگشان نیاز به فضای زیادی برای حرکت در محیط دارند .

قابل ذکر است توله سگ های جوان نباید بیش از حد ورزش کنند، زیرا مفصل و استخوان های آنها هنوز در حال رشد هستند و فشار بیش از حد می تواند منجر به آسیب در آنها شود.

منبع: www.pets4homes.co.uk .

مترجم و گردآورنده: محمدرضا طالبی

ویژگی ها

سازگاری 60%
سایز 100%
فعالیت 80%
آموزش پذیری 60%
ریزش مو 60%
مراقبت از مو 60%
زندگی در آپارتمان 100%
واق واق کردن 40%
دوستی با گربه 60%
دوستی با کودکان 60%
دوستی با سگ ها 60%
سلامت 60%
تحمل تنها ماندن 60%
هوش 60%
توانایی نگهبانی 100%

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.