پمبروک ولش کرگی - Pembroke Welsh Corgis

معرفی

پمبروک ولش کرگی – Pembroke Welsh Corgis سگی کوتاه قامت با وقار و خوش رفتار است همچنین انرژی و بازیگوشی آنها بسیار دلنشین است متاسفانه به دلیل تعداد کمشان امروزه دربین نژاد های آسیب پذیر قرار گرفته اند. آنها به عنوان یه حیوان خانگی بی نظیر هستند و همیشه از همزیستی با خانواده ها لذت می برند و به راحتی می توننند در آپارتمان ها زندگی کنند. همچنین آنها بسیار سرگرم کننده و بامزه هستند.

این نژاد در دسته سگهای گله قرار می گیرد.

سوابق پمبروک ولش کرگی به سال 920 میلادی می رسد. در طول چهاردهم تا قرن هجدهم برای راندن گاو به بازار عرضه می شدند.
این نژاد در سال 1928 به رسمیت شناخته شده بود، اما در آن زمان هم Pembroke و Cardigan به عنوان یک نژاد طبقه بندی شدند. تا سال 1934 نه تنها این دو از هم جدا شدند و Pembroke به عنوان یک نژاد شناخته شد. امروزه Penguin Corgi Welsh به عنوان یکی از محبوب ترین نژاد های دنیا به حساب می آید.

ارتفاع : نر 30 – 25 سانتی متر، ماده 30 – 25 سانتی متر

وزن: نر 12 – 10 کیلو گرم، ماده 11 – 9 کیلو گرم

پمبروک ولش کرگی مانند پسر عموی Cardiganخود دارای بدن کوچک و در عین حال بسیار قوی است. آنها بسایر هشیار هستند و همچنین در صورت لزوم دارای مقدار زیادی استقامت هستند. سر آنها شبیه روباه است و همیشه نگاهی مشتاقانه و هوشمندانه دارند. سر و گردن آنها درشت می باشد. گوشها برافراشته و گوشها با سطحی صاف به هم میرسند. بینی آنها بسته به رنگ پوشش بدنشان در رنگهای سیاه و سفید دیده می شود. چشمان آنها به اندازه کافی درشت است و معمولا رنگ قهوه ایی دارند.
آنها دارای فک قوی هستند که دنداهای بالا به طور کامل با دندانهای پایین همپوشانی دارد پمبروک ولش کرگی دارای بدنی نسبتن طولانی می باشد و پوشش آنها کوتاه و پر تراکم می باشد. رنگ های متنوع مورد قبول به شرح زیر است:
قرمز و سفید، قرمز، سیاه و قهوه ای و سفید.

پمبروک ولش کرگی دارای یک طبیعت سرگرم کننده ودوست داشتنی است و آنها در کنار خانواده بودن را بسیار دوست دارند و ازاتفاق های اطرافشان لذت می برند. این نژاد برای خانواده هایی که فرزندان خردسالی دارند زیاد مناسب نمی باشد. آنها شخصیت های بسیار باهوشی دارند و همیشه مشغول انجام کاری هستند. ممکن است جثه ی کوچکی داشته باشند، اما دارای استقامت بالایی در خارج از خانه نیز می باشند. آنها در مورد همه چیزهایی که در اطراف آنها قرار دارند مشتاق هستند که باعث می شود سرگرم کننده بنظر برسند. آنها انتخاب خوبی برای صاحبانی کهبرای اولین بار می خواهند سرپرستی سگی را به عهده گیرند بسیار مناسب می باشندبخاطر داشته باشید با توجه به هوش بالا آنها ممکن است رفتارهای بد را سریعا یاد بگیرند. اگر شما نتوانید خود را در جایگاه آلفا اثبات کنید پمبروک ولش کرگی اقدام به بدست آوردن این جایگاه می کند.آنها بسیار هوشیار هستند و می توانند نگهبان های بسیار خوبی باشند . پمبروک ولش کرگی معمولا در مواجهه با افراد غریبه سعی می کند فاصله خود را حفظ کند و از سرپرست خود مراقبت کند.

پمبروک ولش کرگی بسیار با هوش است و آموزش آنها آسان است و همچنین بسیار سریع یاد می گیرند بنابراین بهتر است آموزش ها از سنین کم شروع شواد چرا که به همان اندازه که آموزش ها سربع یاد می گیرند، رفتار های بد را هم سریع یاد می گیرند.آنها از شرکت در آموزش و انجام فرمان ها بسیار لذت می برند. به همین دلیل همیشه اشتیاق و آمادگی کافی برای یادگیری را دارند. بهتر است جلسات تمرین کوتاه باشد ولی دفعات بیشتری در روز با آنها تمرین شود.

پمبروک ولش کرگی عاشق زندگی در کنار خانواده می باشد ومشکل خاصی با زندگی کردن در آپارتمان ندارند. آنها برای خانواده هایی که فرزندان خردسالی دارند زیاد مناسب نمی باشد.
آنها میتوانند در اطراف دیگر حیوانات خانگی رفتار مناسبی از خود نشان دهند اما همیشه فاصله خود را نسبت به غریبه ها ( افراد – سگ های دیگر – حیوانات خانگی) حفظ می کند.

برای مشاوره بیشتر لطفا مقاله ما ” در اطراف سگها مراقب فرزندان خود باشید ” را مطالعه کنید.

طول عمر س پمبروک ولش کرگی 15 – 12 سال می باشد. از مشکلات سلامتی می توان به مشکلات چشمی، هیپ دیسپلازی و آسیب های نخاعی نام برد.

 

مانند تمامی سگها پمبروک ولش کرگی هم نیاز به مراقبت های منظم از قبیل برس کشیدن و شستشو مناسب می باشد تا مطمئن باشیم که سلامت پوشش و پوست آنها در بالاترین سطح قرار دارد. همچنین باید به طور منظم روزانه ورزش کنند تا اطمینان حاصل شود که آنها سالم باقی خواهند ماند.

با توجه به نوع پوشش آنها، در طول هفته نیازمند دو یا سه بار برس کشیدن می باشند. همچنین بهتر است که گوش های سگ را بررسی کرده و آنها را در صورت لزوم پاک کنید. لازم بذکر است غذای مناسب و با کیفیت که تمام نیازهای تغذیه ای آنها را در طول زندگی برآورده کند، در اختیارشان قرار گیرد.

پمبروک ولش کرگی بسیار پر جنب جوش هستند و حداقل یک ساعت در روز نیاز به پیاده روی یا ورزش دارند. همچنین تحرک های ذهنی (بازی های تعاملی) برای آنها ضروری است و اگه نیازشان براورده نشود می تواند تاثیرات مخربی در خاه از خود به جا بگذارد. بهتر است تمرینهای روزانه و منظم انجام شود.

لازم به ذکر است توله سگ های جوان نباید بیش از حد ورزش کنند، زیرا مفصل و استخوان های آنها هنوز در حال رشد هستند و فشار بیش از حد می تواند منجر به آسیب در آنها شود.

منبع: www.pets4homes.co.uk .

مترجم و گردآورنده: محمدرضا طالبی

ویژگی ها

سازگاری 100%
سایز 40%
فعالیت 80%
آموزش پذیری 100%
ریزش مو 100%
مراقبت از مو 60%
زندگی در آپارتمان 100%
واق واق کردن 100%
دوستی با گربه 100%
دوستی با کودکان 100%
دوستی با سگ ها 60%
سلامت 60%
تحمل تنها ماندن 40%
هوش 100%
توانایی نگهبانی 100%

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.