سنت برنارد - Saint Bernard

معرفی

سنت برنارد – Saint Bernard یکی از بزرگترین گونه های این سیاره است و به سگ های نجات در کوهستان سویس معروف هستند. جثه بزرگ و خلق خوی بسیار خوب و مهربان انها جذابیتشان را به اندازه زیاد کرد که توانستند به خانه های سراسر جهان راه یابند. البته هرکسی که بخواهد خانه خود را با سنت برنارد به اشتراک بگذارد باید خانه بزرگ که دارای باغ نیز می باشد، داشته باشدتا بتواند چنین سگ بزرگی را جای دهد. اگر چه هر کسی که مایل به اشتراک خانه با سنت برنارد نیاز به یک خانه بزرگ است که دارای یک باغ بزرگ است که بتواند چنین سگ بزرگی را جای دهد. همچنین سنت برناردها در طول سال موهایشان ریزش دارد و برای افرادی که حساس هسند منایب نمی باشد. این نژاد در گروه سگهای کاری قرار می گیرد.

 

 

سنت برنارد نام خود را پس از بازگشاهی راهی که از کوهای آلپ سویس را به همسایه خود ایتالیا.متصل میکرد، برگرفته ایت. دردهه 980 میلادی راهبان منطقه از آنها برای نژاد مسافرانی که در این راه گم می شدند و یا آسیب می دیدند استفاده می کردند. این سگ ها در جستجوی افراد گمشده فوق العاده بودند؛ زیرا آنها توانستند در شرایط آب و هوایی سخت و وحشتناکی که مردم نمی توانستند با آن کنار بیایند، به دنبال افراد بگردند. این سگ های بزرگ می توانند در شرایط سخت زندگی کنند و قادر به پیدا کردن مسافران گمشده و بازگرداندن آنها درهنگام وقوع حادثه ای بود.
راهبان در طی دهه 1800 یک برنامه پرورش را آغاز کردند، اما قبل از آن هیچ پرونده ای نگهداری نشده بود که بدان معنی است ریشه های واقعی این نژاد قبل از آن زمان از بین رفته است. این نژاد در اصل “Alpine Mastiff” نام داشت و دراغلب نقاشی های هنرمندان مشهور به تصویر کشیده شده اند. یک از این هنرمندان ادوین لندسر بود که سگها را با بشکه های کریستالی در اطراف گردن خود نقاشی کرده که تبدیل به نماد جهانی م سنت برنارد شده است، هرچند که هیچ سگی بشکه ای به گردن نداشته است.

در اوایل دهه 1800 یک سنت برنارد معروف به بری،( آنها نیز اغلب به عنوان “سگ های بری” نامیده می شدند) از خود افسانه به جا گذاشته است که اوتوانسته جان 40 مسافر را نجات دهد. این نژاد تقریبا در طول دهه 1830 کاملا ناپدید شد؛ چرا که راهبان آن دوران، سگ های خود را بیش از اندازه با هم ادغام کردندو در پی چندین زمستان بسیار سرد و بیماری های شیوع یافته در دامها باعث مرگ آنها شد. به عنوان نتیجه، راهبان شروع به عبور از سگ خود را با Newfoundlands، و احتمالا Great danes ترکیب کردند، این عمل منجر به بوجود آمدن سنت برناد های امروزی شده است. آنها در
سال 1870، برای اولین بار در آمریکا رونمایی شدند. . امروزه سنت برنارد در انگلستان و دیگر نقاط جهان به دلیل طبیعت زیبا و وفادار و ظاهری شگفت انگیز خود، محبوبیت زیادی دارد.

ارتفاع : نر 90 – 70 سانتی متر، ماده 80 – 65 سانتی متر

وزن: نر 120 – 64 کیلو گرم، ماده 120 – 64 کیلو گرم

سنت برنارد سگ های بزرگ، قدرتمند و عضلانی با نگاه هوشمندانه و نافظ می باشند.آنها به خاطر سوابق جستجو و نجات خود یکی از شناخته شده ترین سگ ها در جهان هستند. آنها دارای سرهای بسیار بزرگ با موی کوتاه و یک بینی خوب در انتهای آن هستند. چشم های آنها بشکلی است که گویس چشم دیگری در بالای چشمانشان وجود دارد،که همیشه نگاه ملایم، مهربان و هوشمندانه در آنها وجود دارد.
گوش هایشان متوسط ​​هستند و تا نزدیکی گونه های سگ آویزان می شوند. سنت برنارد دارای یک فک قوی با نیش های قیچی شکل است که دندانهای بالای آنها به طور منظم با دندانهای پایین آنها همپوشانی دارند. گردنهای آنها کلفت، طولانی و عضلانی هست.. شانه هایشان پهن و پاهای جلو آنها مستحکم و قدرتمند هستند.
آنها دارای بدن قدرتمند و وبزرگ هستند؛کمر آنها پهن و عضلانی است همچن سینه انها عضلانی پهن و گسترده میباشد و دراری پاهای درشت و قوی میباشند آنها در هنگام حرکت دم خود را پاییننگه داشته اما در هنگام هشدار بصورت برفراشته نگه می دارند.آنها داری موهای متراکم و نسبتا کوتاهی هستند کهدر ناحیه گردن و سر در کوتاه ترین حالت خود و در دم بلندترین حالت را دارند.

رنگ های متنوع پذیرفته شده به شرح زیر است: هوه ای و سفید، قهوه ای و سفید با سایه های تیره، سرخ مایل به قرمز، قرمز مایل به زر دبا سفید با سایه های تاریک، قرمز مایل به زرد با سفید با سایه های پرتقالی، نارنجی و سفید، نارنجی و سفید با سایه های تیره، نارنجی با سیاه و سفید، قرمز و سفید، قرمز و سفید با مارک های تیره، سرخ مایل به قرمز

سنت برنارد به خاطر یک شخصیت مهربان که با خانواده ها مهربان است؛ مشهور می باشد. آنها فوق العاده وفادار هستند و برای کمک به صاحب خود از هیچ عملی باز نمی زنند. این سگ های بزرگ برای آموزش آسان هستند و بهترین کار را برای به دست آوردن تشویقی و یا اسباب بازی مورد علاقه خود می کنند. به طور خلاصه، یک سنت برنارد اغلب بسیار ساده تر از اکثر نژادهای کوچکتر تمرین می کند.
سنت برنارد ها طبیعتی اجتماعی دارند و با افراد جدید برخورد مناسبی دارد. آنها یک انتخاب عالی به عنوان حیوان خانگی می باشند به ندرت از از خود رفتار تهاجمی نشان می دهد. ایننژاد انتخاب مناسب برای صاحبان مبتدی نیستند . آنها نیز به سرپرستانی دارند که یا نگهداری سگهای بزرگ آشنایی داشته باشد؛ زیرا آنها نیاز به فضای بزرگی برای گذرندان وقت خود دارند. بخاطر داشته باشید این نژاد در روزهای گرم اذیت می شود.

سنت برنارد یک سگ هوشمند است، و به “متفکران آهسته” در امر آموزش معروف هستند. بنابراین نباید در آموزش آنها عجله کرد.بهتر است آموزش از سنین کم شروع شود تا توله سگ ها بتوانند “اصول اولیه” را آموزش ببینند اگر برای آموزش آنها زمان کافی نگذارید ویا اصلا به آنها آموزش ندIید؛ میتوانند به سگهای مستقل و قوی تبدیل شوند.

سنت برنارد از بودن در محیط خانوادگی خوشش می آید. آنها بامزه، سرگرم کننده و کاملا قابل اعتماد هستند. با توجه به اندازه آنها، باید مراقب سنت برنارد در اطراف کودکان نوپا و بچه های کوچک باشید. چرا که احتمال برخورد های تصادفی وجود دارد. بنابراین تمام تعاملات بین آنها و کودکان باید تئسط بزرگسالان خانواده زیر نظر قرار بگیرد.آنها از خلق و خوی اجتماعی برخوردار می باشند و به ندرت با افراد، سگها و حیوانات خانگی دیگر وارد چالش می شوند.

 

برای مشاوره بیشتر لطفا مقاله ما ” در اطراف سگها مراقب فرزندان خود باشید ” را مطالعه کنید.

طول عمر سنت برنارد 10 – 8 سال می باشد. مانند بسیاری از نژادهای دیگر، سنت برنارد از چند مورد ارثی رنج می برند که عبارتند از:
دیسپلازی هیپ
دیسپلازی آرنج
قص های قلبی – و به ویژه قلبی عروقی
مشکلات پوستی
اختلالات هیپوفیز
نفخ

 

مانند تمامی سگها سنت برنارد هم نیاز به مراقبت های منظم از قبیل برس کشیدن و شستشو مناسب می باشد تا مطمئن باشیم که سلامت پوشش و پوست آنها در بالاترین سطح قرار دارد. همچنین باید به طور منظم روزانه ورزش کنند تا اطمینان حاصل شود که آنها سالم باقی خواهند ماند.

با توجه به تراکم و موهای سنت برنارد نیاز بیشتری به برس کشیدن ( 4 بار در هفته) نسبت به نژاد های دیگر را دارد. همانطور که بسیاری از نژادهای دیگر در فصل بهار با ریزش بیشتر مو همراه هستند این نژاد نه تنها در بهار بلکه در فصل پاییز هم ریزش فصلی خواهند داشت. همچنین بهتر است که گوش های سگ را بررسی کرده و آنها را در صورت لزوم پاک کنید. لازم بذکر است غذای مناسب و با کیفیت که تمام نیازهای تغذیه ای آنها را در طول زندگی برآورده کند، در اختیارشان قرار گیرد.

همچنین مهم است روزانه با آنها پیاده روی کنید و یا به آنها ورزش دهید تا کالری بیش از حد سوزانده شود. چراکه این نژاد نستعد چاقی می باشد.از آنجا که سنت برنارد مستعد ابتلا به نفخ است، بسیار مهم است که آنها دو بار در روز تغذیه شوند .

سنت برنارد ها نیاز به مقدار مناسب ورزش روزانه دارند تا آنها را متناسب، شاد و سالم نگه دارد. این بدان معنی است که 60-80 دقیقه در روز برای آنها ضروری است. یاده روی کوتاه صبح و پیاده روی طولانی عصر برای آنها مفید می باشد. همچنین نیاز به تحریک ذهنی (بازی های تعاملی) دارند. و همچنین باید تمرینهای روزانه منظم انجام شود. با توجه به اینکه این نژاد نسبت به گرما از تحمل کمتری برخوردار است بهتر است در فصول گرم آنها را صبح به پیاده روی ببرید.

منبع: www.pets4homes.co.uk .

مترجم و گردآورنده: محمدرضا طالبی

ویژگی ها

سازگاری 80%
سایز 100%
فعالیت 60%
آموزش پذیری 60%
ریزش مو 100%
مراقبت از مو 80%
زندگی در آپارتمان 60%
واق واق کردن 60%
دوستی با گربه 100%
دوستی با کودکان 100%
دوستی با سگ ها 100%
سلامت 60%
تحمل تنها ماندن 60%
هوش 60%
توانایی نگهبانی 100%

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.