اسکای تریر - Skye Terrier

معرفی

اسکای تریر – Skye Terrier آنها سگ های کوچک با پاهای کوتاه هستند که در طول بدن از ارتفاع آن بیشتر است. متأسفانه اخیرا، تعداد این نژاد کاهش یافته است و آنها در فهرست نژادهای نژاد های آسیب پذیر قرار گرفته اند.

این نژاد در گروه سگهای تریر قرار می گیرد.

چگونگی پیدایش اسکای تریر ها کمی مبهم است. بعضی از مردم معتقدند زمانی که کشتی های اسپانیایی در کنار ساحل جزیره اسکای پهلو گرفت نژاد مالتیز با سگهای تریر محلی ترکیب شدند و نژاد اسکای تریر بوجود آمده است. لازم به ذکر است که این گفته ها با شواهد ظاهری این نژاد تشابه دارد.

سگهایی که امروزه دیده می شود تفاوتی زیادی با سگهای گذشته ندارد. ملکه ویکتوریا یک از طرفداران بزرگ این نژاد بود که آنها را برای چندین سالخانه خود نگه می داشت. این نژاد در سال 1993 شناخته شد.

مشخصات ظاهری:

ارتفاع : نر 25 – 23 سانتی متر، ماده 25 – 23 سانتی متر

وزن: نر 10.5 – 8.5 کیلو گرم، ماده 10.5 – 8.5 کیلو گرم

اسکای تریر سگی ظریف است. زمانی که رشد آنها کامل شود موهای طولانی آنها تقریبا دو برابر ارتفاع بدنشان از سطح زمین می باشد. میباشند می کشد تا زمانی که بلند شوند و وقتی حرکت می کنند، به نظر می رسد که آنها شناور هستند. سر و گردن تنایب خوبی با بدن دارد. بینی آنها سیاه است و چشمان آنها قهوه ای و قهوه ای تیره ​​هستند.گوشها پوشیده از مو و برافراشته نگه داشته می شود فک آنها به نسبت جثه قوی می باشد و شونه ها با سینه از پهنای مناسبی برخوردار است و همچنین دستها و پاها بخوبی عضلانی می باشند و پاه ها کوتاه تر از دستها می باشد. دم آنها بلند و پر از مو است که در حالت عادی پایین نگه داشته می شود.پوشش بدن آنها از دو لایه تشکیل شده است. لایه زیرین کوتاه نرم و گرم می باشد لایه رویین بلن، بلند با تراکم بالا و کمی ضخیم است. موهای ناحیه سر کوتاه تر از بدن می باشد و همچنین موهای بالا چششمها روی چشم را می پوشاند و نرسیده به بینی تمام می شود. رنگ های متنوع پذیرفته شده آنها به شرح زیر است:
سیاه
تاریک یا خاکستری روشن با نقاط سیاه
کرم با نقاط سیاه
سفید
سفید و قهوهای مایل به زرد
نشانه های سیاه و قهوهای مایل به زرد یا سیاه

اسکای تریر ها پر جنب جوش و بازیگوش می باشند، همچنین برای حفاری کردن زمین مشهور هستند. اگر چه به عنوان یک حیوان خانگی در کنار همۀ اعضای خانواده بخصوص خانم ها بسیار مهربان هستند، اما با یک شخص پیوند بسیار قوی تشکیل می دهند. آنها می توانند کمی با بچه های کوچکتر “احساس رقابت کنند بنابراین برای خانواده هایی که در آن کودکان بزرگتر هستند مناسب می باشند. آنها زیاد خود را شریک اتفاقات پیرامون خود نمی کنند و معمولا فاصله خود را با افراد جدید حفظ می کنند.شما آنها را هرگز شادتر از زمانی که در اجتماع شما هستند و از شما پیروی می کنند؛ نخواهید دید.اگر در همزیستی با شما انها متوجه نشوند که چه کسی رهبر و با آلفا اجتماع می باشد؛ می توانند سریعا به دنبال آلفا شدن قدم بردارند. آنها از اینکه برای مدت زیادی تنها بمانند مایوس شده، بنابراین برای خانواده هایی که همیشه خارج از خانه هستند مناسب نیستند.

اسکای تریر سگی باهوش و در یادگیری سریع می باشد. آموزش های مقدماتی باید از همان نوجوانی و در سنین کم آغاز شود. کلید موفقیت در تربیت آنها این است که تمرین هارا به اندازه کافی انجامدهید و از تکرار زیاد جلوگیری کند. همچنین توصیه می شود زمان آموزش ها کوتاه باشد تا تمرکز کافی بر فرمان از طرف سگ دیده شود. بهترین را استفاده از تشویقی های خوشمزه می باشد فقط مراقب باشید بیش از حد به آنها تشویقی ندهید چراکه مستعد چاق شدن می باشند.

اسکای تریر به عنوان یک حیوان خانگی در کنار همۀ اعضای خانواده بخصوص خانم ها بسیار مهربان هستند، اما با یک شخص پیوند بسیار قوی تشکیل می دهند. آنها می توانند کمی با بچه های کوچکتر “احساس رقابت کنند بنابراین برای خانواده هایی که در آن کودکان بزرگتر هستند مناسب می باشند. بهتر است تمام تعاملات بین آنها و کودکان توسط والدین نظارت شود. آنها به دلیل خلق و خوی شکار خود با دیگر حیوانات خانگی بخصوص کوچکتر از خود به سختی رابطه برقرار می کنند و می تواند به آن ها آسیب بزنند.

برای مشاوره بیشتر لطفا مقاله ما ” در اطراف سگها مراقب فرزندان خود باشید ” را مطالعه کنید.

طول عمر اسکای تریر 15 – 12 سال می باشد. از مشکلات سلامتی می توان به مشکلات کم کاری تیروئید ، آلرژی و بیماری کبد و کلیه نام برد.

 

مانند تمامی سگها اسکای تریر هم نیاز به مراقبت های منظم از قبیل برس کشیدن و شستشو مناسب می باشد تا مطمئن باشیم که سلامت پوشش و پوست آنها در بالاترین سطح قرار دارد. همچنین باید به طور منظم روزانه ورزش کنند تا اطمینان حاصل شود که آنها سالم باقی خواهند ماند.

با توجه به تراکم و بلندی موها، اسکای تریر نیاز بیشتری به برس کشیدن نسبت به نژاد های دیگر دارد. همانطور که بسیاری از نژادهای دیگر در فصل بهار با ریزش بیشتر مو همراه هستند این نژاد نه تنها در بهار بلکه در فصل پاییز هم ریزش فصلی خواهند داشت. همچنین بهتر است که گوش های سگ را بررسی کرده و آنها را در صورت لزوم پاک کنید. لازم بذکر است غذای مناسب و با کیفیت که تمام نیازهای تغذیه ای آنها را در طول زندگی برآورده کند، در اختیارشان قرار گیرد.

اسکای تریر سگی پر انرژی و هوشمند است و به همین ترتیب آنها حداقل به مدت یک ساعت در روز نیاز به ورزش و همچنین نیاز به تحریک ذهنی (بازی های تعاملی) دارند. باید تمرینهای روزانه منظم انجام شود تا آنها واقعا شاد باشند آنها نیاز دارند. لازم به ذکر است توله سگ های جوان نباید بیش از حد ورزش کنند، زیرا مفصل و استخوان های آنها هنوز در حال رشد هستند و فشار بیش از حد می تواند منجر به آسیب در آنها شود.

منبع: www.pets4homes.co.uk .

مترجم و گردآورنده: محمدرضا طالبی

ویژگی ها

سازگاری 100%
سایز 40%
فعالیت 60%
آموزش پذیری 40%
ریزش مو 60%
مراقبت از مو 60%
زندگی در آپارتمان 100%
واق واق کردن 100%
دوستی با گربه 40%
دوستی با کودکان 60%
دوستی با سگ ها 40%
سلامت 40%
تحمل تنها ماندن 40%
هوش 60%
توانایی نگهبانی 100%

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.