تیر, 1396 بدون نظر مقالات آموزشی
آموزش و تربیت سگ : چگونه سگتون میتونه دوست خوب شما بشه
دوستان و همراهان همیشه پت اسکول، مطمئنا برای شما این سوال پیش اومده که چگونه سگتون میتونه دوست خوب شما بشه؟
ما به سوال شما پاسخ میدیم
سگها از قرن ها پیش با انسان ها زندگی می کردند و به مرور زمان تبدیل به دوستان خوب و محبوب انسان ها شدند.
وقتی شما به سگتون توجه می کنید و مراقب آن هستید  متقابلا سگتون  به  شما احترام  می گذارد و دوست بهتری برای شما خواهند شد.
انجام این کار بسیار آسان است و لازمه شما موضوعی ، فعالیتی، بازیی و حتی علایق خودتون را با سگتون به اشتراک بزارید.
داشتن یک دوستی قوی بر پایه رابطه شما با سگتون، راحتی شما، احساستون و حتی میزان یادگیری آموزش هاست. شما می توتنید رابطه تون را با توجه کردن، مهربانی کردن و احترام گذاشتن قوی تر کنید.
بخش اول: چگونگی توجه کردن:
  • رفتار و اخلاق سگتون رو بشناسید
  • -شما نیاز دارید، یادبگیرید و بدانید که چطور میشه رفتار سگتون رو شناخت. به طور مثال با استفاده از زبان سگ شما می توانید بهتر بفهمید که احساس سگ شما در موقعیت های مختلف چیست و آیا احساس راحتی می کنند یا نه؟
  • -اگر شما به تازگی مسئولیت سگی رو پذیرفتید قبل از اینکه ازش انتظار انجام کاری داشته باشید، بهش اجازه بدید که برای خودش باشد و راحتش بزارید، در این حالت شما بهتر می تونید با رفتار و خلق و خوی سگتون آشنا بشید، توصیه میشه در این زمان برای شناخت هرچه بهترتوجه زیادی به سگتون داشته باشید.
  • – سگها همیشه برای گفتن چیزی که می خواهند تلاش خواهند کرد. بطور مثال شاید اسباب بازی مورد علاقشون رو برای شما بیاورند مثل یک توپ تا به شما بگویند که بیا باهم بازی کنیم و یا روبروی در بایستند  و واق واق کنند تا به شما بگویند نیاز به بیرون رفتن دارند.
  • توجه داشته باشید نشان دادن آدرس و محلی که می خواهند آنجا باشند همیشه نیاز به حمایت و همراهی شما دارد.
  • دقت زیادی به زبان بدن سگتون داشته باشید
زبان بدن سگ ها می تونه به شما نشون بده که اونها در موقعیت حاضر چه احساس دارند؟
و حتی در زمان هایی که به سگهای دیگر و افراد برخورد می کنند آیا خوشحالند یا نه؟

سگها در زمان خوشحالی دارای حرکاتی مشخصی هستنند مثلا شروع به بروز هیجانشون با بالا و پایین پریدن رو بروی شما و یا حرکت دمشون به طرفین می کنند و چهرشون به گونه ای خواهد بود که شما فکر میکنید شیه لبخند زدن هستند.

سگها در زمان هایی که احساس خوبی به مکان و موقعیت حاضر نداشته باشند و احساس خطر کنند سعی می کنند به طریفی به شما نشون بدن که از ادامه کار دست بکشید مانند: به عقب برگشتن، ایستادن، همراهی نکردن شما و یا اینکه بدنشون رو سد راه شما قرار می دهندتا از پیشروی شما جلوگیری کنند.

سگها در زمانی که از چیزی ترسیده باشند دمشون رو بین پاها نگه داشته و چشمانشون رو باریک می کنند.

زمانی که سگ آماده درگیر شدن با چیزی باشد صوت عمیق و خشنی رو به صدا در می آورند (خر کشیدن) و حالت گارد اونها می تواند توجه شما رو جلب کند که چیزی در محیط سر جای خودش قرار ندارد. سگها سریع تر از شما میتوانند واکنش نشان دهند و یا به سمت سوژه حمله ور شوند پیشنهاد می کنیم در این لحظات توجه کاملتون به سگتون باشد و مراقب اوضاع باشید.

مترجم محمد رضا طالبی برگرفته شده از سایت www.wikihow.com.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.