چگونه سگتون بهترین دوست شما بشه

آموزش و تربیت سگ

همواره برای ایجاد تعاملی بهتر و ایجاد رابطه ای سالم و صحیح بین سگها و سرپرستانشان امری ضروری و لازم می باشد. اگر شما سگ دارید و یا تصمیم به داشتن آن گرفته اید، باید امر آموزش را جدی بگیرید تا از داشتن یک سگ خوب و دوستی بی همتا لذت ببرید و همچنین سگ شما از این همزیستی احساس خشنودی داشته باشد.

سگها به صورت غریزی، از زندگی اجتماعی و قانون مند بهره می برندکه در آن هر سگ جایگاه خاص و وظایف مشخصی دارد. از این رو همیشه اطاعت پذیر بوده، وظایف خود را بخوبی انجام می دهد، اگر شما به عنوان عضوی از این اجتماع در جایگاه سرپرست، وظایف خود را بخوبی انجام ندهید آنها در تلاش خواهند بود که مسئولیت های شما را بعهده گرفته و این شروع نمایان شدن نشانه های یک سگ آلفا می باشد. بخاطر بسپارید سگ ها زمانی که پا به زندگی شما می گذارند هیچ درکی از نوع زندگی شما و محیط آن نداشته و این تصور اشتباهی است که از آنها انتظار داشته باشید همانند انسان ها فکر کنند چرا که سگ ها شناختی از نوع رفتار مورد انتظارتان در این همزیستی ندارند. آنها نیازمند دانستن آشنایی با قواعد این همزیستی، از جمله چگونگی بروز رفتار های مناسب با خانواده ( اجتماع)،سرپرست و صاحب خود (آلفا) هستند. سگها نیازمند فهمیدن قوانین در محیط های مختلف (خانه و بیرون از خانه) و نیز چگونگی رفتار در شرایط حاکم در کنار انسانها، بدور از اضطراب جدایی، بوده و دانستن اینکه آنها عضوی از خانواده شما هستند می تواند شروعی برای این همراهی باشد.

آموزش و تربیت سگها کار دشواری نیست بلکه بسیار شیرن و لذت بخش می باشد. زمانی که شما بتوانید از اجرای این امر سربلند بیرون آیید از داشتن رابطه قوی میان خود و سگتان همیشه لذت خواهید برد همچنین این امر موجب ایجاد حس امنیت و رضایت در سگ می شود.

این شما هستید که سطح موفقیت این رابطه و میزان یادگیری و اجرای فرامین توسط سگتان را تعیین می کنید. مربی در هرجلسه فرمان مورد نظر را به سگ یاد داده و چگونگی اجرای اصولی فرامین را نیز به شما آموزش می دهد به صورتی که شما بدون نیاز به حضور مربی فرامین را بطور حرفه ای اجرا و تمرین کنید. بیاد داشته باشید اعتماد به آموزش ها و پایبند بودن به قوانین در تمرین های روزانه، تحقق آموزش ها و ایجاد یک رابطه عمیق و مثال زدنی را به همراه خواهد داشت. لازم به ذکر است در ابتدا، یک جلسه رایگان برای آشنایی هرچه بهتر و معرفی چگونگی این همزیستی پیرو شناخت زندگی سگها برگذار می شود و همچنین امکان مشاوره 24 ساعته در فواصل کلاس ها برقرار است.