شهریور, 1396 2 نظرات مقالات آموزشی
آموزش و تربیت سگ : 6 نکته در مورد سگ آلفا
 • اگر سگ شما شخصیت آلفا داشته و نیز در جایگاه آلفا قرار گرفته باشد، لزوما این مشکل شما نیست. همچنین گفتن اینکه رفتار سگ آلفا خوب نیست کمی اغراق آمیز می باشد. در واقع سگ آلفا بر حسب خلق و خوی طبیعی و ذاتی خود رفتار می کنند و صرفاً چالش ما در این همزیستی گرفتن جای آلفا در اجتماع مشترک می باشد.
 • بیشترین مشکلاتی که در این همزیستی رخ می‌دهد، مربوط به سگ بتا می شود زیرا او همیشه در چالش یافتن جایگاه بهتر در سلسله مراتب می باشد و اغلب شخصیتی زورگو و سلطه جویی دارد.
 • خیلی مهم است که شما بتوانید جایگاه خود را به عنوان آلفا محکم و پایدار کنید و همیشه خونسرد آرام و مسلط بر اوضاع باشید
 • که شما به این موقعیت برسید شاهد خواهید بود که سگها را بهتر از همیشه فرمان‌پذیری می‌کنند و از این همزیستی لذت می برند به خاطر داشته باشیم دیگر اعضای گروه به جایگاه شما به عنوان آلفا و رهبر گروه اعتماد کرده و همواره از شما پیروی می‌کنند و این امر را برای خود ضروری می داند
 • آب غذا مکان مراقبت و نگهداری مسئولیت و فرمان پذیری و تمام چیز های مشترک در این اجتماع بخشی از دارایی‌ها و وظایف آنها می باشد
 • نباید در رهبری و نشان دادن رفتارهای مدیریتی خود (آلفا بودن) ضعیف عمل کنید. چرا که دیگر اعضای گروه بخصوص سگ بتا بسته بر طبیعت و غریزه خود، درصورت مشاهده ضعف رهبر تلاش خواهند کرد، این جایگاه را تصرف کنند و مسئولیت گروه را بر عهده بگیرند. بنابراین اگر نتوانید گروه خود را رهبری کنید دچار چالش با دیگر اعضای گروه خواهید شد.

 

منبع: www.dogtraininggeek.com.

مترجم: محمدرضا طالبی

درباره نویسنده
2 نظرات
 1. hamrahmovie.ir

  وای خیلی خوبه ساییتون

  Reply
  1. محمدرضا طالبی

   سپاس فراوان

   Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.