تیر, 1396 بدون نظر مقالات آموزشی
آموزش و تربیت سگ : کارهایی که باید در اولین شب رسیدن توله سگ انجام شود

آمدن توله سگ به خانه لحظه ای عجیب و جالب است.
برعکس برای توله سگ سخت است تا راحت با همه چیز کنار بیاید. اگر از این چند توصیه پیروی کنید می توانید راحت تر اولین روز و شب حضور توله سگ را مدیریت کنید.

کارهایی که باید در اولین شب رسیدن توله سگ انجام شود

کارهایی که باید در اولین شب رسیدن توله سگ انجام شود

اولین روز رسیدن توله سگ به خانه

برای توله سگ، اولین روز رسیدن به خانه بسیار استرس زا است و شاید بزرگترین استرسی باشد که تا بحال در زندگی تجربه کرده است.
توله سگ به تازگی مادر، برادر و خواهر خود و همچنین خانه اش را از دست داده است. حتی اگر به او تا می توانید عشق و محبت هم بدهید باز هم توله سگ زمان نیاز دارد تا عادت کند (مطمئنا این زمان مناسبی برای آغاز تربیت سگ نیست).
در نتیجه بگذارید ابتدا خودش را وفق بدهد، زیاد او را حرکت ندهید و فراموش نکنید که به افراد خانواده نیز بگویید که مراقب باشند (به ویژه کودکان). بهتر است در اولین روز او را آرام بگذارید.
در زمان خواب توله سگ بسیار مراقب باشید تا مزاحم خواب او نشوید.
توله سگ نیاز دارد که به صورت منظم بخوابد و حتما باید در مکانی آرام و بدون ایجاد مزاحمت بخوابد.
غیر از آرامش سگ نگرانی دیگری وجود ندارد، اگر در خانه قبل از آمدن سگ امنیت داشته اید، و اگر وسایل ضروری برای نگهداری توله سگ دارید، فقط باید منتظر بمانید تا توله سگ با محیط جدید خود را وفق دهد.
شب ها وضعیت سخت تر می شود…

اولین شب حضور توله سگ در خانه

توله سگ عادت داشته که برای گرم ماندن با خانواده خود بخوابد و مطمئنا اولین شبی که می خواهد بخوابد هنوز همین فکر را در سر دارد.
توله سگ احساس تنهایی می کند و نسبت به محیط جدید کمی اضطراب دارد.
اگر روش های زیر را به کار گیرید، مطمئن باشید که توله سگ سریع در جایی که خودتان ترجیح می دهید می خوابد.

اولین شب “با شرایط سخت”

روش زیر متدی قدیمی کارهایی که باید در اولین شب رسیدن توله سگ انجام شود می باشد که برای برخی شاید انجام آن سخت باشد.
کافی است سبد توله سگ را در اتاقی که دوست دارید بخوابد بگذارید. پارچه ای با بوی خودتان داخل سبد بگذارید. بهتر است پارچه ای که برای خود صاحب سگ است و شما سگ را از او تهیه کرده اید به همراه بوی مادر سگ داخل سبد بگذارید. می توانید بوی دیگر افراد خانواده را هم داخل سبد او قرار دهید تا بتواند اطمینان پیدا کند.
اگر صاحب قبلی توله سگ چیزی به شما نداده است، اسپری هایی وجود دارد که حاوی فرمون های آرام کننده است و می توانید اگر سگ استرس زیادی داشت و نمی توانست به راحتی خود را با محیط وفق دهد برای او از این اسپری استفاده کنید. زدن یک قطره از این اسپری داخل سبد کافی است تا توله سگ احساس آرامش و امنیت کند.
قبل از رفتن به خواب، شام سگ، بیرون بردن سگ برای دستشویی کردن و بازی کردن با او برای تخلیه انرژی را فراموش نکنید.
سپس سگ را به داخل سبدش ببرید و اتاق را ترک کنید. احتمال این که سگ شروع به گریه کند بسیار زیاد است.
این سخت ترین بخش روش بالا است. متاسفانه اگر سگ را ترک کنید و برگرید تا او را آرام کنید، به او یاد می دهید که کافی است گریه کند تا آن چه را که می خواهد به دست آورد و بعد از آن وضعیت دیگر بد خواهد شد.
در نتیجه باید محکم باشید و به افراد خانواده هم بیاموزید که سگ باید به خوبی تربیت شود. فراموش نکنید که به همسایه ها بگویید سگ را تازه آورده اید و صدای سگ شب ها فقط چند وقت طول می کشد.

کارهایی که باید در اولین شب رسیدن توله سگ انجام شود

اولین شب “با مهربانی”

این روش از نظر روانشناختی برای کارهایی که باید در اولین شب رسیدن توله سگ انجام شود ، راحت تر است. در این روش باید اولین شب، سبد سگ را در اتاق خودتان قرار دهید.
سپس به محض این که سگ خود را با محیط جدید وفق داد باید سبد او را دور کنید.
ابتدا او را کنار تختتان قرار دهید، سپس شب بعد او را به گوشه ای از اتاقتان ببرید، سپس او را به راهرو انتقال دهید و در نهایت او را به اتاقی که می خواهید برای همیشه آن جا باشد ببرید.
با این روش، مطمئنا گریه های توله سگ را نخواهید دید.
برعکس مشکل این روش زمان دور کردن سبد توله سگ است، حتی اگر آن را به صورت تدریجی جا به جا می شوند. در پایان، بعضی افراد مجبور می شوند تا همان روش اول را پیاده کنند.

ارسال شده توسط: مجید محمد برگرفته از www.itpet.net

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.